خدمات حسابداری

خدمات حسابداری

 خدمات حسابداری گروهی از خدمات است که با نوبه خود این خدمات از سطحی به دقیق عرضه شده بوسیله شرکت های حسابداری به شرکت دلخواه است.در چارچوب ارائه خدمات حسابداری، کلیه امور مالی اشخاص حقیقی و حقوقی انجام می شود و خدماتی مانند اصلاح حساب ها، رفع نواقص و نواقص مالی، ارائه گزارش های مالی، تجزیه و تحلیل حساب های مالی.خدمات حسابداری و مالی بسیار گسترده است و نمی توان آن را به چند کار خاص محدود کرد.  برخی از این خدمات عمدتاً برای آشنایی شما با عملکرد این شرکت ها به صورت رایگان در شرکت های خاصی ارائه  ‌می‌ شود‌.  جهت گزینش شرکت و سپردن امور حسابداری و مالی  به آن، کمی توجه کنید و شرکتی را تایید کنید که تجربه و تخصص کامل در این حوزه داشته باشد.

خدمات حسابداری چیست؟

حسابداری دنیای گسترده ای از خدمات است.  که برای مدیریت امور مالی شرکت ها انجام می شود.  در واقع، تمام خدمات مالی شرکت ها شامل خدمات حسابداری بوده و مستقیماً با آنها مرتبط هستند.  خدمات حسابداری  معمولاً توسط شرکت های خاصی به مشاغل ارائه می شود.  کسب و کارها می توانند با عقد قرارداد با شرکت های حسابداری و واگذاری امور مالی خود به دست متخصصان از خدمات حسابداری خود بهره مند شوند.

لازم به ذکر است که خدمات حسابداری مربوط به امور اقتصادی و سرمایه شرکت و موضوعات کاملا مرتبط است.  حسابدار با بررسی و مدیریت سرمایه در گردش، آن را در حوزه های تقاضای کارآفرین متمرکز کرده و به آن تسلط کامل پیدا می کند. این بسیار ارزشمند است و مزایای زیادی برای تجارت به همراه خواهد داشت. برخی از شرکت ها ترجیح می دهند یک کارشناس را به عنوان حسابدار استخدام کنند. اما بنا به دلایلی که در انتهای مقاله به آن خواهیم پرداخت، عقد قرارداد با شرکت های حسابداری برای شرکت ها مزایای بیشتری برای شرکت دارد.

مزایای استفاده از خدمات حسابداری 

همانطور که گفته شد، استفاده از خدمات حسابداری برای کسب و کار شما مزایای متعددی دارد. مزایای عدم استفاده از آن ‌می‌‌ تواند یک تجارت را تا مرز ورشکستگی سوق دهد. اگر مدیر یا صاحب کسب و کار هستید، توصیه می کنیم ارزش خدمات حسابداری را فراموش نکنید.  مشاغل به دلایل زیر به خدمات مالی نیاز دارند:

سرمایه شرکت به صورت کاملا متمرکز و مدیریت شده صرف توسعه آن می شود.


 اگر شرکتی نیروی انسانی لازم برای انجام امور حسابداری را نداشته باشد، نمی تواند سرمایه خود را مدیریت کند.  در نتیجه، بسیاری از آن هنوز بدون اطلاع رهبران تجاری تلف می‌شود.  اما در خدمات حسابداری با ثبت اطلاعات پرداخت ها و درآمدهای شرکت، کلیه ورودی ها و خروجی های شرکت محاسبه می شود.  سپس سود حاصل از نهاده های تجاری به منطقه ای که توسط مدیر تعیین می شود تخصیص می یابد.

مزایای استفاده از خدمات حسابداری 
  احتمال هرگونه اختلاس از بین می رود.


اختلاس همیشه یک عامل بسیار تاثیرگذار در شکست کسب و کار بوده است.  وقتی یکی از شرکای تجاری یا شخصی که به سرمایه یک شرکت دسترسی دارد پول سرقت کند، ضربه بزرگی به اقتصاد وارد می‌شود. این قطعاً به دلیل عدم توجه رهبران تجاری است و اگر به درستی انجام شود، احتمال اختلاس از بین می رود.  خدمات حسابداری ابزاری است که صاحبان مشاغل می توانند از هرگونه سرقت در کسب و کار خود جلوگیری کنند.

کارآفرین از وضعیت دقیق اقتصاد کسب و کار مطلع می شود.

  اگر یک بحران مالی در شرکت وجود داشته باشد، تنها در صورتی می‌توان آن را حل کرد که علت آن مشخص باشد.  شرکت خدمات حسابداری به طور مستمر اطلاعات دقیقی از وضعیت اقتصاد کسب و کار به مدیر خود گزارش می دهد تا با برنامه ریزی و نظارت مشکل را حل کند. شناخت کارآفرین معمولاً یک مزیت بسیار مهم برای شرکت ها است.

پرداخت های تجاری به موقع انجام می شود.


تاخیر در پرداخت میتواند عاملی ناخوشایند برای کسب و کارها باشد که به اعتبار آنها لطمه می زند.  اما با دپارتمان های حسابداری، این در شرکت ها به حداقل می رسد.  زیرا خدمات حسابداری حتی پرداخت های تجاری را مدیریت کرده و کلیه پرداخت ها را به موقع و دقیق انجام می دهد.

چهار نوع اصلی حسابداری وجود دارد:

  حسابداری عمومی

  حسابداری دولتی

  حسابداری مدیریت

  حسابداری داخلی

چهار نوع اصلی حسابداری وجود دارد:

  حسابداری عمومی

  این جامع ترین نوع حسابداری است و حسابداران در خدمات مدیریت حسابداری، حسابداری و تجزیه و تحلیل مالی تخصص دارند.  حسابداران مسئول تهیه مالیات، ایجاد طرح های سیستم حسابداری، شناسایی خطاهای مالی و جبران خسارت کارکنان هستند.

  حسابداری دولتی

  حسابداری عمومی شامل خدمات حسابداری برای سازمان های دولتی است.  حسابدار اطمینان حاصل می کند که هزینه ها و درآمدها مطابق قانون است.  آنها همچنین مسئول مدیریت دارایی های دولت و بودجه هستند.

  مدیریت حسابداری

  آنها داده های مالی شرکت را ثبت و تجزیه و تحلیل می کنند و از این اطلاعات برای کمک به بودجه ریزی، مدیریت هزینه، مدیریت دارایی و ارزیابی عملکرد استفاده می کنند.

  حسابداری داخلی

  حسابداران در بررسی ضایعات مالی، تقلب، شیوه های مدیریت و سوء مدیریت نقش دارند.  آنها بررسی می کنند که آیا کسب و کار طبق قوانین و مقررات عمل می کند یا خیر.  حسابداران می توانند در حوزه های متنوع حسابرسی، مانند حسابرسی انطباق، حسابرسی فناوری و حسابرسی محیطی، تخصصی کامل داشته باشند.

 حسابداری داخلی

  انواع خدمات حسابداری چیست؟

  انواع خدمات حسابداری شامل خدمات فنی، پشتیبانی و حسابداری عملیاتی می باشد.  خدمات عملیاتی عموماً شامل راه اندازی سیستم های مالی به صورت گروهی و خودکارسازی عملیات حسابداری در واحدهای تجاری است.  این نوع خدمات در واقع تخصصی ترین و فنی ترین سرویس حسابداری است که پشتیبانی می شود.  نکته دیگر اینکه شرکت های ارائه دهنده نرم افزار حسابداری را نیز می توان از جمله شرکت های ارائه دهنده این خدمات دانست.

حسابداری

  حسابداری مالیاتی

  حسابداری رسمی

  حسابداری قانونی

  خدمات کنترل کننده مالی

  حسابرسی حسابداری

  تسویه حساب بانکی

  حساب های پرداختنی

  حساب های دریافتنی

  پردازش حقوق و دستمزد

  حسابداری

  این نوع خدمات حسابداری شامل نگهداری سوابق حساب های مالی تجاری است.  حسابدار سیستم های مالی را با ثبت نسخه چاپی داده های مالی یا استفاده از نرم افزار حسابداری مالی در شبکه به روز می کند. 

  حسابداری

  حسابداری مالیاتی

  این امر در مورد مالیات بر درآمد و سایر مالیات های اخذ شده از تجارت اعمال می شود.  حسابدار مالیاتی اطمینان حاصل می کند که بهترین مشاوره را در مورد مطالبات ارائه می دهد و شرکت را از پرداخت مالیات های غیر ضروری محافظت می کند.  حسابداران مالیاتی نیز به مشکلات گزارش دهی کمک می کنند.

  حسابداری رسمی

  حسابداران رسمی در چندین زمینه از حسابرسی تا مدیریت تخصص دارند.  آنها غالبا قسمتی از بدنه مالی حرفه ای می‌ باشند.

  حسابداری قانونی

  این حسابداران خدمات ردیابی وجوه از دست رفته را که ممکن است در گزارش های مالی ظاهر شوند ارائه می کنند.  حسابداران معمولاً دست در دست مجریان قانون کار می کنند.  برای ارائه مؤثر این خدمات حسابداری، صاحبان مشاغل باید با دستیاران پزشکی قانونی خود در مورد فرار مالیاتی یا فرار مالیاتی یا هر گونه مسائل مالی شفاف باشند.

  خدمات کنترل کننده مالی

  کنترل‌کننده‌های مالی در رأس بخش فروش قرار دارند.  وظایف آنها عبارتند از  واگذاری کار به کارمندان، نظارت بر کارمندان و برخورد با مشتریان جدید، و همچنین ممکن است وظایف حسابرسی خارجی و داخلی را انجام دهند.  آنها حسابداری کارآمد و دقیق را تضمین می کنند.

  حسابرسی حسابداری

  حسابرسی اطلاعات مالی دقیقی را در مورد کسب و کار ارائه می دهد.  حسابرسان در حسابرسی و اطمینان از صحت صورت های مالی و گزارش ها مشارکت دارند.

  حساب های پرداختنی

  این دپارتمان حسابداری با مدیریت تراکنش های مالی، ارائه راهکارهای هزینه ای، عدم احتساب موارد تکراری و مدیریت اسناد مالی، سیستم پرداخت شرکت ها را تغییر می دهد.

  تسویه حساب بانکی

  این سرویس حسابداری سوابق مالی دقیق را تضمین می کند و به یافتن هرگونه مغایرت کمک می کند.  حسابداران به کاهش هزینه های کسب و کار و محافظت در برابر تقلب کمک می کنند.

  تسویه حساب بانکی

  پردازش حقوق و دستمزد

  این سرویس نرخ های مالیاتی دقیق و اطلاعات نظارتی را تضمین می کند.  نگهداری سوابق مالی درآمد، کسر و پاداش را برای کارکنان فراهم می کند.

  حساب های دریافتنی

  این سرویس حسابداری نرخ وصول شرکت را افزایش می دهد، تاخیر پرداخت را کاهش می دهد و پردازش سریع فاکتورها را تضمین می کند.

خدمات فنی و عملیاتی موسسات حسابداری

  طراحی و جمع آوری سیستم های پیشرفته حسابداری و انبارداری

  پیاده سازی نرم افزار حسابداری و ارائه خدمات پشتیبانی لازم (با هماهنگی شرکت ها)

  پیاده سازی سیستم های مرتبط با فعالیت های مالی و حسابداری مانند سیستم های حضور و غیاب و غیره.

  مزایای برون سپاری خدمات حسابداری چیست؟

  تمرکز بر مسائل مهم و اساسی

  صرفه جویی در هزینه

  انعطاف کار

  تداوم کسب و کار و مدیریت تهدید

  آموزش کارکنان داخلی

  انجام کلیه امور حسابداری و مالی شرکتها

  ارائه یک سیستم مالی مناسب برای مشاغل تازه تاسیس یا مشاغل با سیستم های مالی ناکارآمد

  طراحی کدگذاری اولیه در سطوح مختلف سیستم های مکانیزه و رفع کد گذاری نادرست

انجام عملیات تصحیح و بستن حساب ها

  خط تولید و کنترل هزینه و اجرای عملیات انبارداری و سیستم های انبارداری، کدگذاری محصول و کنترل موجودی

  موجودی و اسناد وام بانکی را تنظیم کرده و مرحله دریافت وام را دنبال کنید. 

از جمله خدمات حسابداری و مالی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انجام خدمات حسابداری تجاری

  بنگاه های تجاری، پیمانکاری، تولیدی و صنعتی و حتی مغازه های کوچک، هر کدام با توجه به حیطه فعالیت خود و میزان تراکنش های مالی و تعداد کارکنان شاغل در آنها و همچنین نوع فعالیت و اینکه آیا وارد می کنند یا مطابق با داخلی هستند. نیازهای صادراتی نیز در خطر است، آنها دارای سهام مالی متفاوتی هستند و دارای درجه خاصی از پیچیدگی هستند.

  نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده، حسابداری فروش، نحوه محاسبه سود و زیان و هزینه ها، خرید یا واردات مواد اولیه و معامله با شرکت های خارجی در هر یک از این شرکت ها متفاوت است و نیاز حسابداران به دانستن تمام جزئیات هر یک از این شرکت ها دارد.

استقرار کارکنان و نمایندگان جهت ارائه خدمات حسابداری

 اجرای کادر نمایندگی و حسابداری در سطوح مختلف با توجه به نیاز شرکت به صورت پاره وقت، تمام وقت و پروژه ای

کسب و کارهای کوچک می توانند به جای استخدام حسابدار تمام وقت، از مؤسسات مالی بخواهند که یک کارمند پاره وقت برای انجام حسابداری کسب و کار بفرستند و تمام کارهای مالی کسب و کار را انجام دهند و صورت حساب و موارد دیگر را برای کمک به کسب و کار تهیه کنند.

 شرکت‌های بزرگ با حجم زیاد و متنوع تراکنش‌های مالی می‌توانند علاوه بر داشتن واحد حسابداری، از مؤسسات مالی بخواهند که به‌عنوان فردی بی‌طرف بر عملکرد واحد مالی شرکت نظارت داشته باشند و اشتباهات مالی را نیز رصد کرده و از ضرر و زیان جلوگیری کنند.  و زیان مالیاتی وارد عمل شده و در این زمینه به شرکت کمک کند. 

  استقرار کارکنان و نمایندگان جهت ارائه خدمات حسابداری

نظارت بر بخش مالی جهت کنترل اسناد حسابداری

 ثبت و نگهداری اسناد چه به صورت داخلی و چه جهت ارائه به ادارات مالیاتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.  حفظ فاکتور خرید، صدور فاکتور فروش، نحوه صرف سرمایه تجاری همگی جایگاه ویژه ای در حفظ و نگهداری دارایی های موسسه دارند.  افرادی که در شرکت ها به این سمت منصوب می شوند، علاوه بر تخصص، باید تعهد، قابلیت اطمینان و وجدان کاری را نیز از خود نشان دهند و مستقیماً تحت نظارت باشند.

مؤسسات مالی و حسابداری به عنوان ناظر می توانند کلیه کاستی های مالی سازمان ها را شناسایی و منابع و نقطه شروع آنها را تعیین کرده و در رفع آنها مؤثر واقع شوند.

لیست قیمت خدمات مالی و حسابداری

  یکی از موارد مهمی که در انتخاب بهترین شرکت حسابداری و دریافت خدمات حسابداری و مالی باید به آن توجه کرد این است که نرخ خدمات حسابداری و مالی در این موسسات مناسب و منصفانه باشد.

  قیمت خدمات حسابداری بسته به نوع خدماتی که مد نظر شماست متفاوت خواهد بود، بنابراین نمی‌‌‌‌توانیم قیمت خدمات ثابت مالی و حسابداری را در این صفحه لیست کنیم.

  سخن نهایی

  بنابراین، صرف نظر از نوع خدمات حسابداری، همه حسابداران عموماً در ارزیابی امور مالی یک تجارت خاص، حسابداری و همچنین ثبت و تجزیه و تحلیل کلیه معاملات تجاری کمک می کنند.  خدمات حسابداری بر اساس تجربه، محیط کسب و کار و وضعیت مدیریت متفاوت است.  بنابراین، دانستن نوع صحیح خدمات حسابداری مورد نیاز کسب و کار شما بسیار مهم است.  همچنین می توانید از حسابداران رسمی کمک بگیرید.